Projekty źródeł ciepła i chłodu

Wykonujemy projekty źródeł ciepła i chłodu w budynkach biurowych, mieszkalnych, obiektach przemysłowych i handlowych.

Klimat w Polsce jest co prawda umiarkowany, ale nie brakuje w ciągu roku dni, które są albo mroźne albo upalne. Budynki mieszkalne, obiekty usługowe czy biura muszą zachować umiarkowaną temperaturę – umożliwiającą zdrową i bezpieczną pracę oraz wygodne życie – niezależnie od pogody.

W dobie wysokich cen energii szczególnie ważne jest, by rozwiązania dostarczające ciepło i chłód (w zależności od aktualnych potrzeb) były zaprojektowane z myślą o ergonomii i wydajności.

Projekty instalacji sanitarnych - źródła ciepła i chłodu

Działalność INSTAL-SANIT Projekt obejmuje projektowanie rozwiązań w zakresie źródeł ciepła i chłodu. Nasze projekty uwzględniają potrzeby klientów oraz układ budynku i wymagania, jakie należy spełnić, by zaprojektowana instalacja gwarantowała, że budynek będzie wydajnie ogrzewany lub chłodzony.

Projektowane przez nas rozwiązania obejmują: kotłownie (gazowe, pellet, węgiel, słoma, biopaliwa, olej opałowy) stacje pomp ciepła, dolne źródła pomp ciepła, kogeneracja, trigeneracja, agregaty chłodnicze.

Nasza firma projektuje kotłownie, dobierając najbardziej dla nich dogodne miejsce w obiekcie lub w razie potrzeby przeprojektowuje pomieszczenie już w nim istniejące.

Kierujemy się ergonomią i wydajnością – ale nie tylko. Najważniejsze dla nas jest zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników danego budynku. Z należytą starannością pochodzimy do obowiązujących przepisów, a nasze projekty są zawsze w pełni z nimi zgodne.

Te same założenia przyświecają nam w przypadku pomp ciepła. To nowoczesne rozwiązanie staje się coraz popularniejsze, jest bowiem ekologiczne (wykorzystuje energię ze źródeł naturalnych: powietrza i ziemi), oszczędne oraz bezpieczne. INSTAL-SANIT projektuje instalacje pomp w sposób kompleksowy, zapewniając klientom zwrot z inwestycji i niskie koszty eksploatacji.